Předporodní ladění

Necítíte se na rituál v kruhu žen, a přesto  byste se ráda na chvíli zastavila a naladila na přicházející porod? Pak vás ráda provedu individuálním rituálem. A nebojte, nemusíte si pod pojmem rituál představovat čarodějné praktiky :) Půjde hlavně o péči o vaše tělo i duši. Vědomý čas jen pro vás a vaše miminko. Sled několika procedur v propojení se všemi 4 živly.

Pro většinu žen představuje porod obrovskou zkoušku dospělosti a skutečný přechodový rituál. Její tělo i celá bytost v tu chvíli prochází transformačním procesem, jehož důležitost bohužel v naší společnosti často nedostatečně ctíme. Předporodní rituál nám pomáhá navrátit pocit důležitosti a posvátnosti na cestě, kterou se žena skrze těhotenství a následný zlomový okamžik porodu vydává.

Tento rituál je v mnoha podobách součástí každé kultury na světě. Je to tak přirozené. Ku příkladu v Mexiku před porodem maminka napustí své těhotné dceři vanu plnou bylinek, nastávající matka pak prochází ceremoniální očistou, během které jí její vlastní maminka rozčesává vlasy a zpívá tradiční písně, jež jí dodávají sílu k porodu

Předporodní ladění probíhá obvykle u mne v Roztokách u Prahy. Délka rituálu je 2,5 hodiny. Na začátku našeho setkání máte prostor povídat a naladit se sama na sebe, své miminko a blížící se porod. Většinou následuje bylinná napářka (je tedy vhodné termín plánovat až po 38+0 tt), během které můžete relaxovat sama, nebo si ode mne necháte opečovat hlavu, ramena, šíji a ruce. Poté se postarám o hluboké uvolnění vašeho těla pomocí rebozo šátků. Potom připravím ceremoniální kakao, které můžete popíjet zabalená do deky. Na závěr bývá čas ještě sepsat si své vlastní afirmace, nebo si vyrobit vlastní aromaolej k porodu, nebo bylinné koule na poporodní období. Během celého rituálu nás doprovází voda, oheň, vzduch a země. Matka příroda, jejíž moudrost náš může dál provázet i celým porodem a mateřstvím.