Rebozo

Tradiční mexický šátek, který má širokou škálu využití. V Mexiku je součástí kultury. Ženy si ho tam samy tkají. Každá má to "své" rebozo. Šátek je součástí života. Ženy se do něj zabalí, když potřebují zahřát, obejmout. Během těhotenství si s ním podvazují a zavinují bříško. Pomocí cviků a masáže mohou upravit polohu miminka, optimalizovat polohu své pánve. Ulevit si od bolesti, nebo zvětšeného napětí vazů. U porodu se rebozo používá, když porod nepostupuje, jak má, nebo k uvolnění ženy. Po porodu je dobré šátkem stahovat pánev a bříško během šestinedělí. Dá se v něm i nosit miminko, nebo třeba nákup. Během chladných večerů si rebozo může žena přehodit přes ramena, nebo do něj zabalit bedra a hned se cítí komfortněji.

Rebozo má v mé práci opravdu široké využití....

Rebozo "masáž"

Celková péče o tělo - v těhotenství, po porodu, kdykoliv...

Rituály

Zavírání, zavinování.

Spinning Babies/OMP

Optimalizace polohy pánve, vytvoření prostoru pro fyziologickou polohu miminka.

Porod

Uvolnění během porodu, úleva od bolesti, práce s polohou miminka a pánve.

Zavinování

Podvazování bříška během těhotenství, stahování bříška a pánve po porodu.

Ráda vás opečuji tradičními mexickými šátky. Rebozo šátek je jako mé prodloužené ruce. Rebozo je objetí. Síla i něžnost. Jsem vděčná, že jsem se práci s ním mohla učit od mexické porodní báby Angeliny Mirandy Martinez. A také od mé velké učitelky české porodní báby Aničky Kohutové. Stále poznávám a objevuji nové možnosti tohoto ručně tkaného šátku. Jak široké využití má. Jak ulevuje od bolesti na těle i na duši. Baví mě to. A tak šátky vozím téměř všude s sebou a péče pak probíhá třeba během západu slunce na čerstvém vzduchu :))

Během těhotenství učím ženy, jak si z šátku udělat oporu pro své rostoucí miminko,  zvětšující se bříško a namáhané vazy. Dále mohu vašeho partnera naučit, jak s vámi může "cvičit" s rebozem - techniky, které vychází z metody Spinning Babies a OMP (Optimal Maternal Position). Cvičení je založeno na houpání, třesení, vyvěšování a může být příjemně společně stráveným časem nastávajících rodičů. Stejně tak mohu vašeho muže naučit základy rebozo "masáže", díky které se vy i miminko můžete zrelaxovat a uvolnit.